6414x
001716
2021-10-18

6 głównych różnic pomiędzy RFEM 6 i RFEM 5

Nowa generacja oprogramowania RFEM to intuicyjny, wydajny i łatwy w obsłudze program 3D MES, który spełnia wszystkie najnowsze wymagania w zakresie modelowania, obliczeń i wymiarowania konstrukcji. Nowoczesna koncepcja projektowa, a także wprowadzenie nowych funkcji, czynią program jeszcze bardziej innowacyjnym i przyjaznym dla użytkownika. Poniżej omówiono główne różnice między programem RFEM 6 a jego poprzednią wersją, RFEM 5.

Integracja wszystkich rozszerzeń w środowisku RFEM

W przeciwieństwie do programu RFEM 5 (w którym poszczególne moduły dodatkowe należy zainicjować osobno), wszystkie rozszerzenia są zintegrowane w środowisku RFEM 6, gdzie są centralnie zarządzane. Integracja ta umożliwia interaktywne korzystanie z poszczególnych części programu, dając w ten sposób użytkownikom możliwość stworzenia pakietu programów dostosowanego do ich specyficznych potrzeb.

Nowe rozszerzenia

Program RFEM 6 oferuje nowe moduły dodatkowe usprawniające modelowanie i wymiarowanie. Rozszerzenie Model budynku umożliwia na przykład łatwe definiowanie i modyfikowanie kondygnacji budynku. W podobny sposób osobny moduł dodatkowy Wymiarowanie konstrukcji murowych dostępny w RFEM 6 przyspiesza obliczenia konstrukcji murowych w stosunku do RFEM 5, w którym zachowanie konstrukcji murowej musi zostać przechwycone przez moduł dodatkowy RF-MAT NL.

Kolejnymi nowymi rozszerzeniami w RFEM 6 są: Optymalizacja i szacowanie emisji CO2 oraz Optymalizacja i Analiza w zależności od czasu (TDA). Pierwsza z nich może być wykorzystana do znalezienia odpowiednich parametrów w celu spełnienia kryteriów optymalizacji oraz do oszacowania kosztów lub emisji CO2. To ostatnie umożliwia uwzględnienie w RFEM 6 zachowania materiału zależnego od czasu.

Szybsze obliczenia dzięki technologii procesorów wielordzeniowych

W przypadku modeli, w których należy obliczyć wiele kombinacji obciążeń, uruchamianych jest równolegle kilka solwerów, a dokładniej jeden na każdy rdzeń. Ponieważ każdy solwer oblicza kombinację obciążeń, wykorzystanie rdzeni i same obliczenia są znacznie ulepszone.

Wydajniejszy raport wydruku

Protokół wydruku w RFEM 6 został znacząco zoptymalizowany. Praca równoległa w programie i raporcie jest możliwa dzięki niemodalnemu środowisku wydruku. Użytkownik może wybierać, filtrować, kopiować i zarządzać danymi do eksportu, a także interaktywnie modyfikować rozdziały i tworzyć własne.

Do protokołu można również importować pliki PDF, wzory, grafiki 3D itp. Wydruki graficzne można łatwo dostosowywać. Na przykład zdjęcia można eksportować w formacie 3D w formacie PDF raportu.

Dane wyjściowe wzorów obliczeniowych

Jedną z nowości w programie RFEM 6 jest wyprowadzanie formuł kontrolnych. Po udostępnieniu wyników w zakresie obliczeń można wyświetlić szczegółowe wzory kontroli obliczeń. Wzory te można uwzględnić w raporcie. Oprócz użytych wzorów weryfikacyjnych dostępne jest odniesienie do skojarzonego równania w normie.

Menadżer skryptów

Za pomocą menedżera skryptów w RFEM 6 można sterować wszystkimi elementami wejściowymi za pomocą JavaScript. Można to zrobić za pomocą konsoli lub zapisanych skryptów.



Autor

Pani Kirova jest odpowiedzialna za tworzenie artykułów technicznych i zapewnia wsparcie techniczne dla klientów firmy Dlubal.

Odnośniki